Jak posílit svoje libido přírodní cestou?

Libido není u každého stejné a existuje hned několik ovlivňujících faktorů.

Pokud máme neobvykle malou chuť na sex, měli bychom vzít v potaz míru stresu, které se dennodenně vystavujeme, problémy ve vztazích, zdravotní komplikace nebo třeba také náš věk.

Nízké libido je velice častým problémem ve vztazích, kdy se potřeba fyzické intimity u obou partnerů liší. Ať už se s ním potýkáte vy nebo vaše partnerka či partner, existují přírodní způsoby, jak libido podpořit. Dnes se podíváme na ty nejúčinnější.

Začněte pracovat na vašem stresu a úzkosti

Jak už jsme naznačili, míra stresu a úzkosti libido přímo ovlivňuje, a to jak u žen, tak u mužů.

Velice často se také můžeme setkat s lidmi, kterým úzkost přináší samotná myšlenka na sex. To by však logicky mělo být spíše naopak.

Pokud je váš diář nabitý na maximum a vy se tak musíte od rána do večera věnovat svým povinnostem, nedivte se, že s vámi pak v posteli nic nebude.

Studie z roku 2017 dokonce potvrdila přímý vztah mezi erektilní dysfunkcí a úzkostí. 

Uvědomte si, že nejste roboti a stíhat se nedá vše. Do našich nabitých diářů by si každý z nás měl zaznačit prostor pro duševní hygienu. Za ten vám poděkuje nejen vaše mysl, ale i tělo. 

Způsobů, jak lépe zvládat stres, je nespočet. Jedná se například o:

 • praktikování dobré spánkové hygieny
 • investování času do svých koníčků
 • pravidelné cvičení
 • vyvážený jídelníček
 • navazování harmonických vztahů
 • práce s terapeutem
 • jóga a meditace

Dopřejte si vydatný spánek

Zní to jako klišé, ale vydatnému spánku by měl opravdu každý z nás věnovat maximum pozornosti

Jistě víte, jak se cítíte po noci, kdy spíte jen pár hodin nebo přehnaně ponocujete – otrávení, netrpěliví a někdy i trošku emočně labilní. Jak byste za takového stavu vůbec mohli mít chuť na sex? Znamenalo by to pro vás další výdej energie, na který zkrátka nemáte sílu.

Zato vydatný spánek může razantně zlepšit celkovou kvalitu vašeho života. Zaměřte se na to, abyste každý den chodili spát v přibližně stejný čas, minimálně dvě hodiny před ulehnutím nic nejezte, nepijte alkohol a nekuřte a také pomůže, když budete mít ve vaší ložnici naprostou tmu –  s tou vám mimo jiné mohou pomoci zatemňovací závěsy.

Po pár nocích opravdu vydatného spánku se budete divit, jak moc se změnila vaše chuť na sex. 

V roce 2015 proběhla menší studie, která potvrdila, že ženám, které si dopřávají dostatečný spánek, se lépe prokrvují genitálie – a tak samozřejmě mají i větší libido. 

Dbejte na dostatečný přísun zdraví prospěšných vitamínů a minerálů

Každý, kdo je zastáncem zdravého životního stylu a jeho jídelníček je tedy plný zdraví prospěšných látek, vám jistě potvrdí, že v posteli absolutně nemá problém.

Není se čemu divit – vyvážený jídelníček podporuje zdraví srdce a také cirkulaci krve, a to po celém těle.

Pokud ale bude váš jídelníček založen na smažených pokrmech, rafinovaných cukrech a potravinách, které mají přebytek cholesterolu, počítejte s tím, že se to odrazí i na vašem sexuálním výkonu a libidu.

Pokud tedy chcete navýšit vaši chuť na sex, zaměřte se na jezení čerstvé zeleniny a kvalitních bílkovin, které pomohou vyvážit vaši oběhovou a hormonální soustavu.

Nezapomínejte na pohyb

Pokud budete žít sedavým způsobem života bez jakéhokoliv většího pohybu, vaše libido se razantně sníží.

Na toto téma proběhla řada studií. Závěry jsou však jasné – nejen, že pravidelná fyzická aktivita navyšuje libido, ale také pomáhá s nízkým sebevědomím, v boji s depresí a úzkostmi a buduje celkovou emocionální odolnost.

Pokud chcete váš cvičení plán přímo uzpůsobit posílení libida, zaměřte se na cviky na pánevní dno. Toto cvičení je obzvláště prospěšné pro ženy, protože tak mohou docílit lepšího prokrvení těch správných oblastí a získají větší schopnost je kontrolovat.

Vyzkoušejte bylinné produkty na podporu libida a sexuální výkonnosti

Neméně významným pomocníkem při posilování vašeho libida jsou speciální bylinky a doplňky stravy.

Studií na toto téma není dostatek na to, abychom vám byli schopni s jistotou říci, že vám pomohou, pokud si však pročtete internet, narazíte na bylinky, které jsou podle jejich uživatelů v tomto směru velice efektivní. 

Jedná se hlavně o tyto bylinky:

 • maca horská
 • kotvičník zemní
 • ginkgo biloba
 • ženšen pravý

Předtím, než se však pustíte do regulérního užívání těchto bylin, poraďte se svým lékařem. Může se totiž stát, že vzhledem k vašim potenciálním zdravotním problémům a užívané medikaci vám spíše uškodí. 

Dopřejte si pravidelný sex

Na závěr vám doporučíme tu naprosto nejlogičtější cestu pro podporu vašeho libida a sexuálního života – samotný sex.

Pokud se budete pravidelně oddávat postelovým hrátkám, přirozeně v nich budete stále lepší a budete jich vyžadovat víc.

V našem masážním salonu se o vás může postarat tým profesionálek, které vás během pár minut přesvědčí, že erotika může být neuvěřitelně terapeutickým a léčivým prostředkem.

Sledujte nás na sociálních sítích!

Tento web nenabízí sexuální služby, slouží k zprostředkování erotických masáží mezi klientem a masérkou či masérem.
Podmínkou inzerce je pronájem pokoje v masážním salonu.


Copyright © 2021 – L.M. Grand Europe Group s.r.o., IČO: 08749833
Podmínky užívání
GDPR – ochrana osobních údajů
Soubory cookies